instalacje klimatyzacji

 Mam głowice termostatyczne firmy danfoss jak na zdjęciu. Jedna wygląda na padniętą - nie reguluje przepływu zależnie od temperatury tylko cały czas daje maksymalny przepływ. Wstawienie głowicy z innego pomieszczenia i regulacja jest poprawna. 

W firmie klimatyzacyjnej w której pracuję (nazwy nie podam) mamy w konserwacji budynki w których są zamontowane takie właśnie zawory. 
Rzeczywiście kształty głowic zmieniały się na przestrzeni lat.(do tego jeszcze jedne były gazowe a inne cieczowe) 
Ostatnimi czasy głowic do w/w zaworów nie można było dostać w całym kraju. 
Na specjalne zamówienie zostały sprowadzone.(zdaje się że "MADE IN FRANCE") 
"Design" oczywiście mają inny , ale pasują. 
Coś w tym musi być , zdaje sie że firma "Danfoss" chce wprowadzić na rynek nowe rozwiązania klimatyzacji (chodzi o głowice "zatrzaskowe" bo te o któych mowa są przykręcane do zaworu). 
Prędzej czy później ten model zostanie  wyparty przez nowsze rozwiązania. 
Tak czy "owak" były problemy a czy będą nadal ? 
Dowiem się niedługo bo zapas sprowadzonych głowic (na wymianę) pomału się kończy i trzeba będzie znowu dokupić.(jeżeli ktoś będzie chciał znać sytuację to ją opiszę) 
Możliwe jest też że były to chwilowe problemy z dostawami głowic do takich właśnie zaworów. Tak - to wszystko prawda , jednak przy takim montażu trzeba ją częściej wymieniać - bo się regularnie przegrzewa. (brak odpowiedniego chłodzenia przez cyrkulację powietrza) Przy prawidłowym zamontowaniu będzie służyć znacznie dłużej. Podaje numer najnowszego modelu głowicy (pasującej do zaworu RTD-n), jest to RA/RTD 2945 (013G2945) ps. montaż głowicy w pozycji poziomej nie jest wymysłem "idiotów" , jest to zamierzone działanie producenta i nie ma nic złego w zamontowaniu jej w "pionie" - należałoby tylko poinformować użytkownika o tym że taka głowica "pożyje" krócej jeżeli jest zamontowana niezgodnie z wytycznymi producenta.

Z tego co widzę danfoss nie produkuje już tej głowicy więc pytanie brzmi - jaką/którą głowicą danfossa można ją zastąpić tak by nie musieć zmieniać samego zaworu termostatycznego?