montowanie klimatyzacji

 Pomagałem przy instalacji Klimatyzacji obecnie pomagam w jej sprzedaży dokładnie nie znam regulaminu więc firmy nie podaje(być może reklama zabroniona) przy szkoliłem się u instalatora klimatyzacji który ma większy staż niż osoby pewne osoby wiek co nie znaczy że wie wszystko. 

Spokojnie starczy do 15+ metrów można ryzykować każdy metr osłabia urządzenie. Wiem że dla niektórych brzmi to nie dorzecznie ale jeden klient na własne życzenie zażyczył sobie taki montaż zakładałem że klima nie ruszy mam nadzieje że już padła skąpy ham. 

Można zespawać rurki jeśli brakuje ci kilku metrów. 
Problem jest taki że minimalna ilość która wychodzi tanio to 25 metrów a najtańsza hurtownia jest chyba w Warszawie. Normalnie cena jest 300% wyższa w takich sklepikach. A rurki są naprawdę drogie. 

Znowu się rozpisałem sory nie wszystko co pisze jest idealnie fachowe 

Czynnik zawsze dobiera sie i sprawdza zegarami które trochę kosztują no i trzeba wiedzieć jak to robić jak ktoś zakłada z góry że klima na takiej i takiej odległości ma tyle co potrzeba to wprowadza się błąd. Ryzykowałbym tylko w przypadku klim do samodzielnego montażu ale taka będzie o 200 zł droższa. 

Nie wystarczy musi mieć przystosowany prędkość obrotu wentylatora. 
Źle wykonana operacja doprowadzi do znacznego skrócenia żywotności urządzenia. Można zainwestować z tym że różnica będzie wynosiła to znaczy akurat równa się dopłacie jaką weźmie instalator za przeróbkę :). 

Faktycznie chodzi o możliwość chłodzenia do -15 stopni. 

Z tym działaniem w ujemnych temperaturach jest bardzo różnie lepiej aby instalator zmontował klime od początku albo wystawił na nią własna markę na pewno wyjdzie taniej od firmówki 

Interes życia jak to mówią oszczędny traci dwa razy. 
Też musze zacząć naciągać ludzi 

sprawdzić zegarami sprawdzić odpowiednio prace urządzenia zmienić plastikową rurkę na alum pex dać mały skos jednostce wewnętrznej + gumki na jednostkę zewnętrzną czasem ich nie ma 
trzeba też wsiąść pod uwagę czasem giętarkę urządzenie do robienia kołnierzyków no i do cięcia rurek nie zapominajmy o zegarach i sensownej pompie do tego dojdzie czas żeby w miarę to wszystko tanio kupić gwarantuje że Allegro to mało! 
I aby obchodzić się z pewnymi gazami trzeba mieć uprawnienia. 
Tak samo jak z prądem o pewnych właściwościach. 
do tego dochodzi wiertarka porządny SDS MAX kosztuje 2000PLN 
W sumie nie ma porządnych książek ani kursów na instalatorów klim a szkolenia bywają przezabawne. 

Czy ktoś w sklepie co sprzedawałeś klimę powiedział ci że stracisz GWARANCJĘ nawet gdyby była do samodzielnego montażu to także nie uznają twojej pracy. 
Jeśli instalator klimatyzacji nie wykona przeglądu raz na rok (co jest absolutnym minimum) grozi ci atak astmy śmierć nie mówiąc że sprzęt nie wytrzyma. W sumie przeglądy są proste ale stosunek ryzyka weźmy do tego że na 100% ne sprawdzisz poprawnej pracy urządzenia bez sprzętu i co ważniejsze wiedzy. 

A teraz dobija was wszystkich osoba które wcisną ci klimę i wmówią że jak się pobawisz zamontujesz sam mają w tym zapewne niezły interes. 
1 0 gwarancji. 
2 naprawa zarobią więcej niż na instalacji. 
3 klima pracuje nie prawidłowo wina złej instalacji demontaż i założenie od nowa gwarantuje że koszt większy od sprzętów o których to mowa. 

To nie wszystko jeśli zamówisz montaż z klimą to naliczyć można sobie 7% podatek VAT za całość. 

I chyba najgorsze Instalator Klimatyzacji dostaje ogromne zniżki przy zakupie klimatyzacji pod warunkiem przejęcia napraw gwarancyjnych ;) 
40-50% to norma !!! a nawet 65% jeśli wiedzą że jesteś sprawdzonym sprzedadzą. Problem jest taki że żaden Sprzedawca Instalator nie chcę naprawiać źle serwisowanej a co gorsza źle zainstalowanej klimy wszyscy będą zwalać na siebie na zmianę winę. 

W prawie Polskim przysługuję ci tylko 12 miesięcy na reklamacje w której to tobie muszą udowodnić ewentualną winę po 12 miesiącach przez kolejne 12 miesięcy będziesz musiał zamówić zapewne ekspertyzę. 
Na dobrą klimatyzacje wystawiana jest długa gwarancja. Ale nie zawsze czasem sprzęt ma gwarancje ale wliczona została już naprawa. 
Zabawne jest podawanie też tutaj włożono sprężarkę firmy firmowej x i mamy nie firmówkę. Porządne firmy często zmieniają rodzaj sprężarek a jedynym powodem dla którego mowa w tych sprzętach są takie sprężarki jaki fakt że firmy porządne przez skąpstwo klientów muszą montować coś tańszego. 

Gdyby firma X była porządna to z pewnością wyrobiła by sobie markę. 
Są oczywiście sprzęty o których pewnie nie słyszeliście są to marki znane tylko dla klimatyzacji np LENNOX MCQUAY 

I jeszcze raz wole mieć 2,5kW niż 5kW niż pewnych firm. 


Trochę zamieszałem ale mam nadzieje że przekonam parę osób do myślenia bo co ciekawe lodówki np polecacie firmowe a klimatyzacja eee... 
1. Nie ma pojęcia tania KLIMA 
2. Nie ma pojęcia tan INVERTER 
3. Nie ma pojęcia jak tanie użytkowanie klimatyzacji 
4. Energooszczędność tylko jeśli klimatyzacja naprawdę ma podaną moc. 
5. Najtańsza Klimatyzacja to kanałówka biorąc pod uwagę komfort itd. 
6. Zwykle instalator klim dostanie sprzęt który chcesz kopić znacznie taniej dostaniesz pełna zniżkę tylko pod warunkiem montażu. 
7. Klimatyzacje firm marek o których nie słyszałeś są głośnie 98% przypadków. 
8. Instalatorzy firmy klimatyzacyjne kasują ostro. 

jeśli ktoś chce założyć klimatyzacje w Warszawie mogę za darmo doradzić ze znajomym który montuje zawodowo na ten temat oczywiście za darmo w wolnym czasie pod warunkiem że zda reportaż na forum. 

Zły scenariusz idziemy to: 

Idziemy do firmy Klimatyzacyjnej 
wciskają nam klimę za 1800 GLANC GANY GANC 
kosztuje ona ich 500 PLN 
dobierana jest moc bez rezerwy musimy zamontować klimatyzacje z powodu poddasza 
a ponieważ naciągnięto nas na klimatyzacji to i dostaniemy super promocyjny spaprany montaż klimatyzacji za 700PLN  
Klima ma aluminiowe rurki w komplecie  :D 
no dobre hałas nie do zniesienia a skoro nie używamy to konserwować nie trzeba... 
Kończy się to oczywiście atakiem astmy. 
Po niespełna trzech latach sprzęt pada. 
Nawet gdybyśmy chcieli naprawy gwarancyjnej to przy tym marnym działaniu i chłodzeniu chcemy tylko pozbyć się mebla. 

Dobry scenariusz to taki wybieramy dobrą klimę tam gdzie sprzedają prawie i wyłącznie dobre klimy :D w końcu co człowiek sprzedaje takim się staje więc i montaż będzie niezły 600-700 PLN netto 
i Klima chodzi 10 lat bez awarii po 10 latach coś cie psuje ale ponieważ sprzęt jest porządny opłaci się go naprawiać :) 


Przypominam chętnie pomogę przy instalacji za sprawozdanie ;) oczywiście trzeba by znaleźć lukę czasową. 

I jeszcze jedno instalacja klimatyzacji jest w miarę łatwo o wiele trudniejsza jest jej naprawa wymiana sprężarki itd...