osuszacz powietrza

 Osuszacze mają zastosowanie wszędzie tam gdzie mamy do czynienia z nadmierną wilgotnością powietrza potęgującą powstawanie korozji, pleśni, przykrych zapachów. Dzięki ich zastosowaniu: pomieszczenia gospodarcze (garaże, piwnice, suszarnie, pralnie, suteryny), domki letniskowe; archiwa, księgarnie, biblioteki, filmoteki; biura handlowe, pomieszczenia z komputerami, muzea, galerie; baseny i szatnie przybasenowe; ogrody zimowe; hurtownie, magazyny z artykułami wrażliwymi na wilgoć; stacje uzdatniania wody, przepompownie; zalane budynki, mieszkania, piwnice; pomieszczenia remontowane (przyspieszają procesy wysychania gipsowanych, malowanych ścian i podłóg) 

mają gwarancję odpowiednio osuszonego i czystego powietrza. 
 
   Osuszacze kondensacyjne  to urządzenia, których praca opiera się na wykraplaniu wilgoci zawartej w powietrzu. Wilgotne powietrze zasysane jest do osuszacza za pomocą wentylatora, następnie oczyszczone przez filtr kierowane jest na zimną wężownicę parownika. Tam ulega schłodzeniu poniżej punktu rosy i następuje wykroplenie się wody. Kondensat spływa z wężownicy do tacy ociekowej, a następnie do zbiornika znajdującego się w dolnej części osuszacza. Kondensat z tacy ociekowej można również odprowadzić bezpośrednio do kanalizacji za pomocą elastycznego węża dołączanego do każdego urządzenia. Dalej osuszone powietrze trafia na skraplacz, gdzie ulega ogrzaniu. Dzięki temu wydmuchiwane z osuszacza powietrze ma temperaturę zbliżoną do temperatury otoczenia. 

Wypróbowany sposób osuszania powietrza metodą adsorpcji daje możliwość kompleksowego rozwiązania problemu wilgoci w powietrzu. Istnieje pełna kontrola sterowania poziomem wilgotności powietrza, które jest poddane osuszaniu. Osuszacz sorpcyjny daje możliwość osuszania powietrza o wilgotności względnej 100% bez uszkodzenia materiału pochłaniającego wilgoć. Pochłanianie wilgoci odbywa się w rotorze zbudowanym w głównej części z różnych związków silikażelu, które są doskonałym materiałem pochłaniającym wilgoć. Osuszacz pracuje w sposób ciągły obrabiając dwa nie jednakowej wielkości strumienie przepływającego przez niego powietrza. Większy strumień zwany powietrzem procesowym jest osuszany przy przejściu przez rotor. Drugi, mniejszy strumień zwany powietrzem regeneracji podgrzewa rotor powodując odparowanie wcześniej zaadsorbowanej wody. Wilgotne powietrze usuwane jest na zewnątrz osuszacza. Rotor obracając się z niewielką prędkością, przenosi wykroploną z powietrza procesowego wodę do strefy regeneracji rotora, gdzie jest ona usuwana przez gorące powietrze regeneracji. 

Osuszacze kondensacyjne  z ekologicznymi czynnikami chłodniczymi R 134a i R 407C, zbudowane są z wysokiej jakości materiałów odpornych na korozję. Estetyka i funkcjonalność wykonania sprawia, że pasują do każdego wnętrza. Umieszczony z przodu filtr powietrza jest dostępny do czyszczenia bez specjalnych narzędzi. 
   Osuszacze SECCO to urządzenia pracujące w temperaturach od 2oC do 35oC. Dzięki zastosowaniu elektronicznego sterownia oraz ciekłokrystalicznego wyświetlacza można nastawić żądaną wilgotność w przedziale od 30% do 90% wilgotności względnej w odstępach co 5%. Możliwe jest także sprawdzenie aktualnej wilgotności powietrza w pomieszczeniu. Wbudowany mikroprzełącznik alarmu sprawia, że urządzenie w momencie napełnienia się zbiornika zostaje wyłączone, a konieczność opróżnienia zbiornika kondensatu sygnalizowana jest alarmem dźwiękowym i świetlnym (dioda). Modele  Asciutto i  Asciutto Super o wydajności osuszania 12 i 14 l/24 h to urządzenia przeznaczone do montażu na ścianie (wiszące). Dzięki niewielkim gabarytom można je stosować w łazienkach, pralniach, suszarniach. 
   Kółka, uchwyty oraz niewielkie rozmiary i ciężar modeli  (10 l/24 h),Reale Electronic (11 l/24 h), Piu (14 l/24 h), Super Thermo (18 l/24 h), który posiada również funkcję grzania, sprawiają, iż są to urządzenia mobilne i łatwe w transporcie. Można zaliczyć je do grupy urządzeń, które stosuje się w budynkach mieszkalnych, piwnicach, biurach, muzeach, galeriach, archiwach, bibliotekach, filmotekach, księgarniach.